Hlavní strana | Wap | Rss | Kontakt | PetrHeller.info

Siemens končí s mobily

Když se mi v RSS čtečce objevila zpráva, že Siemens končí s výrobou mobilů, nevěřil jsem vlastním očím a říkal si, že drbárny už došli i na The Register, kde článek vyšel.

Alespoň základy angličtiny snad ovládám, přesto jsem si uvedený článek přečetl dvakrát. Utvrzen jsem byl až na webu Mobilmanie, kde psali to samé.

Když se řekne Siemens, v drtivé většině obyvatelstva (včetně mě) se vybaví mobilní telefony. Siemens ale na mobilech ztratil v posledním roce 2004 neuvěřitelných 140 mil EUR, což pro mě bylo překvapující. S mobilními telefony jsem nějaký čas obchodoval a proto vím, že Siemensy jsou velmi dobré, jednoduché, a co se upgradu softwarového vybavení (firmwaru) týče, nemají konkurenci.

Zatím ale samozřejmě není nic jisté. Divize možná bude prodána někomu jinému, či prostě zrušena.

A můj názor na ztrátovost firmy (přesněji pouze jedné divize)? Myslím si, že je to jen a pouze důsledek špatného marketingového plánu firmy. Narozdíl od Nokie, která do reklamy vkládá nemalé peníze, Siemens jen přihlíží a pro prodej nedělá prakticky nic. Vždyť jen v Čechách jsou reklamy na Nokie všude, trochu se snaží LG, Siemens vůbec žádné reklamy snad ani nemá.

Slyšel jsem i mnoho názorů, že mobily od Siemens jsou špatné a nekvalitní, ale vybavení Siemensu v mnohém několikanásobně předčí novinky od Nokií, kde v jedné je MP3 přehrávač, v jiné rádio, a doslova ta umí to a ta zas tohle, ale ani jedna neumí všechno ;) Divím se, že nevyužili velmi levný (kolem 7000 Kč) a druhý nejlepší telefon na trhu Siemens SX1 a neudělali pořádnou kampaň na tento telefon, který umí vše a přesto je rok starý :)

Jediné co z toho všeho plyne je to, že sebelepší produkt bez kvalitního marketingu nemá cenu vůbec dělat a předběhne vás každý, kdo jen trochu síly marketingu využívá (a to i přesto, že jeho produkt je horší).

Google Toolbar PageRank Update

Dneska se mi změnil Toolbar PageRank většiny webů, které sleduji.

Divím se, že zatím nikdo o tom nepsal, je možné, že se nic nestalo. Většina webů mi stoupla, některé bohužel klesly. Důležité ale je to, že update byl vidět na velkém množství webů, vypadá to, že PageRank byl skutečně změněn.

Nesmíme ale zapomínat, že Toolbar PageRank je už dlouhou dobu spíše pro zábavu několika webmasterům, a rozhodně nejde brát za bernou minci.

Změnil se na vašich webech Toolbar PageRank také?

Začínáme a vše nejlepší do Nového roku

Je 1.1.2005 a konečně jsem se odhodlal ke spuštění mého vlastního weblogu.

Weblogy na internetu čtu už mnoho měsíců. Některé jsou lepší, jiné horší. Už dávno jsem se rozhodl, že musím začít také blogovat. Doufám, že znalosti a názory, které vám tady budu poskytovat, k něčemu budou. Nechci zapadnout mezi ty weblogy, které mají návštěvnost 10 lidí denně a aktualizaci jednou za čtvrt roku.

Tématy se nechci odlišovat od většiny odborných weblogů. Najdete zde programování, webdesign, možná nějaké novinky z techniky a vzhledem k tomu, že jeden z dárků z letošních (dnes už spíše loňských) Vánoc bylo PDA Casio PV s660, tak i o něm. Zajímavá věcička - dotykový display, vlastní operační systém a několik stovek aplikací. Programování pro PV s660 je také celkem jednoduché. Už mám za sebou první "Hello world" :)

Celou dobu jsem přemýšlel, jaký publikační systém zvolit. Již asi dva měsíce ve volných chvílích programuji systém, založený na OOP kodu s podporou pluginů. Určitě ho někdy uvolním pod GNU licencí. Důvod, proč jsem nepoužil nějaký existující GNU řešení, je spíše osobní. Asi bych vnitřně nesnesl, že to není moje ;). No nic, základní verze je za námi a funkční. Zatím se prosím neděste grafiky, ještě nemám hotové všechny CSS styly. Zbývá skutečně ještě mnoho práce.

Já jen doufám, že se vám weblog bude líbit a věřím, že na další Nový rok pořád ještě bude existovat.

Mě nyní nezbývá nic jiného, než popřát vám vše nejlepší v novém roce, hodně štěstí, zdraví a úspěchů v práci i v soukromém životě.

0 1 2 3 4 5 6 7 8