Hlavní strana | Wap | Rss | Kontakt | PetrHeller.info

PHP 6 za dveřmi

PHP 5 se zatim dlouho na internetovém slunci neohřálo a už tu máme PHP 6

Dneska jsem narazil při prohlížení nepřečtených článků na Root.cz na zajímavý článek Vývoj PHP 6. Nemá cenu psát zde všechny plánované novinky, přečtěte si je v článku. Při té příležitosti ale rozhodne nezapomente otevřít čtyři roky starý seriál a začíst se do základů OOP v PHP :)

Vše nejlepší do roku 2006

Přeji vám vše nejlepší na Nový rok a abychom všichni vykročili tou správnou nohou do roku 2006. Zároveň bych rád poděkoval přátelům a obchodním partnerům za projevenou přízeň a těším se s vámi na spolupráci i v nadcházejícím roce 2006.

Bill Gates má narozeniny

Počítačový magnát Bill Gates dnes slaví významné jubileum.

Bill Gates se narodil 28. října 1955 a dnes je mu tudíž 50 let. Podrobné informace o této významné IT osobnosti si můžete přečíst na jeho oficiální stránce.

Bill Gates

Google map - skutečná podívaná!

Google Map je technologie pro zobrazování map v reálném čase. Podívejme se na některé aplikace....

První aplikace ukazuje výskyty UFO na reálných mapách . Pohodlně si přibližujete celý svět, vidíte až jednotlivé ulice či dokonce bloky domů.

Vyhledávat v mapách můžete zase na http://local.google.com/.

Rozhodně zajímavější je ale Google Earth - realistický průlet městem, který asi každý programátor skutečně ocení. I když je seznam měst zatím velmi omezený na ta největší, rozhodně stojí za to. Potřebujete jen program na prolétávání.

Centrum a PPC? AdFox!

Vyhledávač Centrum.cz vstupuje do několik let fungujícího reklamního modelu zvaného PPC (Pay Per Click).

Systém se jmenuje AdFox a vyvíjí ho NetCentrum s.r.o, tedy firma, která vlastní druhý nejpoužívanější vyhledávač u nás Centrum.cz. PPC reklamní systém AdFox jistě bude zajímavý i pro mnoho vlastníků internetových stránek, protože umožňuje se jednodušše zapojit do partnerského programu a nechat tak svoje stránky vydělávat.

Ceny pro inzerenta začínají na pěti korunách, partner při této ceně dostane korunu jednu.

Nevíte co je PPC?

Pro ty co neví o co se jedná, vězte, že PPC je systém platby za reklamu, kde inzerent platí pouze za skutečné kliknutí na reklamu. Platí tedy de facto za skutečného návštěvníka stránek. Nejznámějším představitelem modelu PPC je Google AdWords, u nás najdeme například eTarget. České vyhledávače se PPC zatím vyhýbaly, proto je krok Centra přinejmenším pozoruhodný a uvidíme, jestli výhod PPC využijí i další české vyhledávače (současný stav s reklamou na internetu spěje k tomu, že dřív nebo později budou muset).

Doplnění: hezké srovnání AdFox a AdWords naleznete v článku Dušana Janovského: První dojmy z AdFox.

Opera zcela zdarma!

Opera 8.50, nejlepší a nejrychlejší prohlížeč současnosti, je od včerejšího dne zcela zdarma!

Krok Opera software se dal snadno předpokládat, když před několika týdny byla možnost stáhnutí registračního klíče zadarmo. To už byla jistá předzvěst velkého marketingového kroku produktu.

Ve staženém prohlížeči již nenajdete žádné reklamy. Placená samozřejmě zůstává profesionální podpora.

Opera je v současnosti balík, který zahrnuje výborný prohlížeč internetových stránek, emailový klient, RSS čtečku, IRC a mnoho dalšího užitečného softwaru pro efektivní práci s internetem.

Opera software udělala poslední a nejvýraznější krok k prosazení svého vynikajícího produktu.

SMS zdarma na Oskar v novém

!!! Pokud chcete SMS zdarma na Oskar, přejděte na server SMS zdarma na Oskar !!!.

Oskar dnes změnil svoji webovou SMS bránu. Důsledkem toho byla nefunkčnost většiny stránek na internetu, které ji používaly a nabízely SMS zdarma na Oskar.

Na webu Na-mobil.cz, na kterém nyní pracujeme, jsme právě takovou bránu používali. Jakmile jsme zjistili problém, ihned jsem použil bránu novou, která již funguje. SMS zdarma na Oskar tedy již běží, i když vše je pouze provizorní a časem chci tuto bránu předělat, aby lépe zapadla do designu webu.

Přesné důvody změny nechápu. Oskar tak svoji SMS bránu nečiní tak přehlednou jako doposud a SMS zdarma se tudíž z mnoha stránek bude špatně odesílat. Nevím, zda je to záměr Oskara. Nicméně je možné, že tato změna je prostě jen důsledkem nového webu Oskara. V každém případě, odesílání SMS zdarma na Oskar je nyní těžší.

Big Brother: Velký bratr na mobilu!

Soutěž Big Brother (Velký bratr) jistě není třeba představovat. Víte ale o tom, že pomocí mobilu vám Velký bratr může dělat celkem příjemnou (ale bohužel i celkem nákladnou) společnost?

O standartním hlasování v soutěži Big Brother jistě víte - odešlete SMS na číslo 906 06 09 ve tvaru B ČísloSoutěžícího. Mnohem zajímavější jsou ale další možnosti, jak můžete soutěž Velký Bratr sledovat a ovlivňovat. Pěkný přehled možností můžete nalézt v článku na Mobilmanii.

Vzkazy Big Brotherovi

Soutěž Big Brother nabízí zanechání vzkazu, který se následně bude číst během vysílání soutěže Velký Bratr každý den. Textovka má tvar BC text vzkazu odeslaná na 909 06 09. Cena jedné SMS zprávy je 9 Kč.

Stejně jako můžete zanechat sms celému světu, můžete odeslat SMS i jednotlivému soutěžícímu soutěže Velký Bratr. Stačí, když odešlete vzkaz ve tvaru B text vzkazu. Po skončení soutěže pravděpodobně Velký bratr předá vzkazy soutěžícím.

Velký bratr 24 hodin denně

Většina z vás, než aby utrácela peníze za drahé vzkazy, si jistě mnohem raději zaplatí možnost sledovat dění v domě Velkého bratra. K tomu vám Big Brother přináší mnoho zajímavých možností.

Aktivační SMSku pro zasílání důležitých událostí v domě Velkého bratra odešlete na číslo 900 06 30 ve tvaru BI. Aktivace vás přijde na 30 Kč a každá přijatá informační SMS vás bude stát "jen" 6 Kč.

Úplně nejzajímavější služba vás ale čeká, pokud zavoláte na číslo 906 340 920 a následně zvolíte číslo soutěžícího. Velký bratr vás napojí na mikrofon zvoleného soutěžícího, kterého můžete v klidu a pohodlí špehovat. Každá minuta je zpoplatněna 34 korunami, což vás může odradit.

Pořadatelé soutěže Big Brother (Velký bratr) připravili pro diváky jistě mnoho zábavných doplňků, nicméně díky nevyvážené cenové politice se obávám, že příliš mnoho lidí tyto nadstandartní služby Velkého bratra nevyužije. To si raději koupí levné melodie, hry či loga na mobil nebo odešle SMS zdarma svým přátelům a blízkým.

Strukturovaná diskuse pod články v PHP - praxe

Na Interval.cz dnes vyšel další náš článek - druhý díl o strukturovaných diskusích. Tento díl je již plně praktický, naleznete v něm třídu pro volné použití. Článek je určen především pokročilejším programátorům v PHP. Tento efektivní algoritmus využívá např. náš redakční systém jak pro diskusi pod články, tak pro diskusní fórum. Nyní přehlednou strukturovanou diskusi můžete mít pod svými články i vy.

Nový web firmy W-servis spol. s r.o.

Dnes jsme oficiálně ukončili práce na nové verzi webu česko-německé firmy W-servis s.r.o., která patří mezi přední dodavatele tiskařských technologií (sítotisk či pískování) a reklamních předmětů u nás. Stávající řešení již nevyhovovalo potřebám firmy.

Náhled obrázku: logo W-servis spol. s r.o.

Hlavním důvodem pro využití našeho redakčního systému bylo rychlé a pohodlné publikování firemních novinek. K tomu je náš redakční systém velmi dobře uzpůsoben. Administrace umožňuje přehledně novinky vkládat, třídit do kategorií či vše pohodlně editovat. Součástí redakčního systému jsou pluginy pro přístup z mobilních telefonů (WAP), syndikace pomocí RSS, diskusní fórum či diskuse pod jednotlivými články. Redakční systém je také velmi dobře optimalizován pro vyhledávače (např. tři dny po spuštění se web umístil na druhém místě v konkurenci jednoho miliónu stránek (!) ve vyhledávači Google na klíčovou frázi "reklama Plzeň"). Grafika webu je na přání klienta velmi jednoduchá, hlavním cílem byla přehlednost a dobré pozice ve vyhledávačích. Systém je připraven na správu tisíců novinek a článků.

Očekává se spolupráce na dalších webech klienta.

0 1 2 3 4 5 6 7 8