Hlavní strana | Wap | Rss | Kontakt | PetrHeller.info

Damart.cz - nová prezentace

Damart.cz - umělý kámen Korte® je nově založená firma, která přichází na trh s prodejem a montáží produktů z umělého kamene Korte®.

Náhled obrázku: Damart.cz - umělý kámen Korte(R)

K implementaci našeho redakčního systému se firma rozhodla díky dobrým referencím a možnosti velmi snadné správy celé prezentace pomocí integrovaného WYSIWYG editoru, které připomíná známý produkt Microsoft Word. Psaní nových článků či případná editace cen je otázkou několika minut. Součástí implementace je strukturované vyskakovací menu, napojení na statistiky či rozsáhlý katalog produktů. Pro úspěch každé prezentace je klíčová optimalizace pro vyhledávače (SEO). Náš redakční systém je nasazen na webech, které se umísťují na prvních místech v konkurenci desítek milionů výsledků, což jistě byl také pádný důvod pro jeho nasazení. Web spravujeme ve formě outsourcingu, tedy dlouhodobě zajišťujeme veškerou technickou údržbu a aktualizace.

Advokátní kancelář Mgr. Martin Charvát

Náhled obrázku: Advokátní kancelář Mgr. Martin Charvát

Dnes jsme uvedli do ostrého provozu velmi komplexní a propracovanou prezentaci advokáta Mgr. Martina Charváta. Je důkazem, že náš redakční systém se hodí skutečně na všechny typy webů všech různých funkcí. Specifický modul Advokat umožnuje evidovat jednotlivé klienty. Každý klient má přístup do své složky přes zabezpečenou technologii SSL, kde nalezne vše potřebné, týkající se jeho případu - dokumenty, smlouvy či aktuální informace jsou na dosah ruky. Výsledkem je razantní snížení nákladů. Dnes již neni nutné chodit do klasické "kamenné" advokátní kanceláře. Vše si váš klient může v klidu prohlédnout na webu a advokát pohodlně editovat. Součástí systému jsou i ankety či WYSIWYG editor na pohodlnou editaci všech textů na webu.

Vše nejlepší do roku 2006

Přeji vám vše nejlepší na Nový rok a abychom všichni vykročili tou správnou nohou do roku 2006. Zároveň bych rád poděkoval přátelům a obchodním partnerům za projevenou přízeň a těším se s vámi na spolupráci i v nadcházejícím roce 2006.

Nový web firmy W-servis spol. s r.o.

Dnes jsme oficiálně ukončili práce na nové verzi webu česko-německé firmy W-servis s.r.o., která patří mezi přední dodavatele tiskařských technologií (sítotisk či pískování) a reklamních předmětů u nás. Stávající řešení již nevyhovovalo potřebám firmy.

Náhled obrázku: logo W-servis spol. s r.o.

Hlavním důvodem pro využití našeho redakčního systému bylo rychlé a pohodlné publikování firemních novinek. K tomu je náš redakční systém velmi dobře uzpůsoben. Administrace umožňuje přehledně novinky vkládat, třídit do kategorií či vše pohodlně editovat. Součástí redakčního systému jsou pluginy pro přístup z mobilních telefonů (WAP), syndikace pomocí RSS, diskusní fórum či diskuse pod jednotlivými články. Redakční systém je také velmi dobře optimalizován pro vyhledávače (např. tři dny po spuštění se web umístil na druhém místě v konkurenci jednoho miliónu stránek (!) ve vyhledávači Google na klíčovou frázi "reklama Plzeň"). Grafika webu je na přání klienta velmi jednoduchá, hlavním cílem byla přehlednost a dobré pozice ve vyhledávačích. Systém je připraven na správu tisíců novinek a článků.

Očekává se spolupráce na dalších webech klienta.

Dějepis.info přešel na náš redakční systém

Web Dějepis.info je nejobsáhlejší učebnice dějepisu na internetu. Nyní celý web přešel na náš redakční systém.

Náhled obrázku: Dějepis.info

Redakční systém v budoucnu umožní snadnou správu celého webu. Systém pluginů umožnuje web plně přizpůsobit požadavkům uživatele. Na webu budete moci nalézt ankety, diskuse pod články, fórum apod. Odezva na uživatele také bude mnohem rychlejší, veškeré úpravy jsou díky systému šablon velmi snadné.

Postupně také dojde ke zlepšení optimalizace pro vyhledávače (SEO) na webu s cílem zvýšení návštěvnosti. Nyní web "ve špičce" dosahuje návštěvnosti kolem 1200 unikátních uživatelů denně.

Referáty-seminárky.cz oficiálně spuštěn

Dneska jsme oficiálně spustili testovací verzi webu Referáty-seminárky.cz.

Náhled obrázku: Referáty-seminárky.cz

Web naleznete na adrese http://referaty-seminarky.cz. Web má ambice stát se významným zdrojem referátů, seminárních prací a maturitních otázek pro studenty jakéhokoliv věku. Vše pohání náš redakční systém, který velmi jednoduchým způsobem umožňuje celý web spravovat přes administrační rozhraní. Náš redakční systém umožňuje i přidání diskuzního fóra či chatu. Tyto doplňky chceme implementovat v nejbližší době.

Zároveň v příštích dnech zahajujeme práce na projektu Dějepis.info, na který chceme náš redakční systém také nasadit. Stávající staré řešení již nevyhovuje požadavkům na moderní webovou aplikaci.

Začínáme a vše nejlepší do Nového roku

Je 1.1.2005 a konečně jsem se odhodlal ke spuštění mého vlastního weblogu.

Weblogy na internetu čtu už mnoho měsíců. Některé jsou lepší, jiné horší. Už dávno jsem se rozhodl, že musím začít také blogovat. Doufám, že znalosti a názory, které vám tady budu poskytovat, k něčemu budou. Nechci zapadnout mezi ty weblogy, které mají návštěvnost 10 lidí denně a aktualizaci jednou za čtvrt roku.

Tématy se nechci odlišovat od většiny odborných weblogů. Najdete zde programování, webdesign, možná nějaké novinky z techniky a vzhledem k tomu, že jeden z dárků z letošních (dnes už spíše loňských) Vánoc bylo PDA Casio PV s660, tak i o něm. Zajímavá věcička - dotykový display, vlastní operační systém a několik stovek aplikací. Programování pro PV s660 je také celkem jednoduché. Už mám za sebou první "Hello world" :)

Celou dobu jsem přemýšlel, jaký publikační systém zvolit. Již asi dva měsíce ve volných chvílích programuji systém, založený na OOP kodu s podporou pluginů. Určitě ho někdy uvolním pod GNU licencí. Důvod, proč jsem nepoužil nějaký existující GNU řešení, je spíše osobní. Asi bych vnitřně nesnesl, že to není moje ;). No nic, základní verze je za námi a funkční. Zatím se prosím neděste grafiky, ještě nemám hotové všechny CSS styly. Zbývá skutečně ještě mnoho práce.

Já jen doufám, že se vám weblog bude líbit a věřím, že na další Nový rok pořád ještě bude existovat.

Mě nyní nezbývá nic jiného, než popřát vám vše nejlepší v novém roce, hodně štěstí, zdraví a úspěchů v práci i v soukromém životě.