Hlavní strana | Wap | Rss | Kontakt | PetrHeller.info

T-mobile: posílání sms do všech sítí zdarma!

T-Mobile sdělil výsledky svého hospadaření za posledního půl roku a stal se nejvýznamějším mobilním operátorem na trhu. U této příležitosti naděluje všem svým zákazníkům SMS do všech sítí o víkendu 20.–21. srpna zdarma.

Náhled obrázku: logo T-Mobile

V článku na Mobilmanii se dočtete zajímavé informace, z nichž nejdůležitější jsou určitě tyto:

Nejvíce zákazníků v České republice využívá mobilních služeb společnosti T-Mobile

T-mobile má nejvíce aktivních karet ze všech zákazníků. Podle zprávy je nyní aktivních 4,46 milionu karet. Karty se automaticky deaktivují po třinácti měsících nečinnosti.

Vynikající finanční výsledky – růst zisku a EBITDA

Celkové tržby přesáhly 13,4 miliardy korun, čistý zisk překonal hranici tří miliard korun (nárůst o 39,7 %) a důležitý ukazatel EBITDA (zisk před zdaněním, úroky, odpisy a amortizací) vzrostl o 14,2 procenta v porovnáním se stejným obdobím loňského roku. O více než tři procentní body stoupla i EBITDA marže a její celková hodnota se tak zvýšila na téměř 49 procent.

Podíl tržeb z nehlasových služeb na tržbách se kontinuálně zvyšuje

S tím souvisí zvyšování penentrace internetu a jistě významou roli hraje i zvyšování poptávky po internetovém obsahu. To jen ukazuje, že hry, melodie a loga na mobil budou pro operátory v budoucnu velmi významným zdrojem příjmů.

V důsledku těchto pozitivním hospodářských ukazatelů připravil T-Mobile pro všechny své zákazníky velmi milý dárek. O víkendu 20.–21. srpna 2005 můžete posílat SMS do všech sítí zcela zdarma. Posílání SMS zdarma samozřejmě neplatí pro speciální Premium SMS čísla (např. různé TV hlasovací soutěže apod.), SMS odeslané v rámci služeb SMSC Direct a SMS Connect a objednací a příchozí SMS obsahových služeb (např. objednání a příjem SMS Info).

Posílání SMS do všech sítí zdarma je jistě zajímavý dárek, který každý zákazník jistě využije...

Hry, loga a melodie na mobil - zlatý důl

Hry, loga a melodie na mobily pravděpodobně do roka vydělají skoro osm miliard dolarů. Jistě stojí za to se na tato zajímavá čísla podívat trochu blíže.

Tip: Stáhněte si nejnovější hry, loga, obrázky či melodie na mobil za příjemné ceny za serveru Na-mobil.cz!

Mobilmania.cz nedávno uveřejnila velmi zajímavý článek, kde shrnuje výsledky agentury LogicaCMG. Podle této zprávy se do během několika let stane mobilní zábava doslova zlatým dolem. V článku se například dozvíte to, že již nyní pětina uživatelů mobilních telefonů někdy v minulosti stahovala hry, melodie či loga na mobil. Vzhledem k tomu, že dnes mobilní telefon vlastní 1,5 miliardy uživatelů, stáhlo si někdy v minulosti mobilní obsah již 300 miliónů lidí!

Velmi zajímavé je také rozložení typů mobilního obsahu na jednotlivých kontinentech. Zatímco v Jihovýchodní Asii převažuje vyzvánění, v Jižní Americe jsou nejoblíbenější hry. V Evropě je obsah vyrovnaný, zájem patrně bude o vyzvánění, hudbu a hry. V poslední době je stále žádanější zpravodajství na mobilu a do budoucna, jakmile dojde k rapidnějšímu rozšíření širokopásmového připojení, můžeme počítat i s nárůstem stahování filmů přímo na display mobilního telefonu.

Hlavním požadavkem uživatelů je snadné placení za obsah. Tomu se do budoucna budou muset operátoři přizpůsobit a vymyslet nové platební metody. Většina uživatelů stávající platební systémy nepovažuje právě za "user-friendly". Dnes jsou nejrozšířenější platby v rámci měsíčního vyúčtování a předplacenou kartou. Platby pomocí SMS jsou také nezanedbatelné.

Do budoucna je jasné, že právě internetový obsah bude hlavním příjmem operátorů. Nebude to volání a už vůbec ne esemesky. IP telefonie (např. VoipBuster) již dnes pomalu začíná klasickému volání šlapat na paty. Rostoucí konkurence v oblasti hlasových služeb ceny tlačí dolů a myslím si, že nejsme daleko od doby, kdy volání bude zcela zdarma. A právě mobilní obsah bude to, na čem operátoři budou vydělávat. A to jistě velmi slušně.

Siemens a Benq - co mají společného? Ted už hodně!

Před několika měsíci jsem psal o prodeji mobilních telefonů Siemens. V té době ale vše byly jen dohady a jistý nebyl ani samotný prodej. Nyní má celá hra svého výherce. Je jím asijská společnost Benq a my se podíváme na vše důležité, co se za posledního půl roku s firmou Siemens stalo.

Již před půl rokem došlo k oddělení mobilní divize a vznikla tak samostatná firma. Tento krok měl usnadnit následný prodej budoucímu kupci, kterým se stala asijská firma Beng.

Benq je jedna z vedoucích firem na asijských trzích v oblasti mobilních komunikací. Známá je také svými LCD panely, kamerami či fotoaparáty. Úzká spolupráce s firmou Siemens jí bezesporu pomůže proniknout na trhy ve střední a západní evropě, kde má Siemens již dobře zavedenou značku. Na druhou stranu Siemens bude mít usnadněn vstup na trhy v Asii.

Velkým problémem při prodeji byly odbory, které razantně stály proti přesunutí výroby do Asie. Vedení firem se tedy dohodlo na pokračování výroby v Německu ve městě Kamp-Lintfort. Jistě důležité je i to, že značka Siemens i nadále bude doménou Německa. Benq má nárok používat značku Siemens 18 měsíců od uzavření smlouvy. Pět let od uzavření smlouvy má nárok na používání společné značky BenQ-Siemens. Mezitím pravděpodobně dojde k postupnému nahrazení mobilů Siemens za mobily Benq.

Nemyslím si, že se dá mluvit o prostém prodeji. Spíše bych to nazval blízkou spoluprácí. Sídlo Siemensu zůstane nadále v Německu, Siemens navíc odkoupí mnoho akcií Benqu v celkové hodnotě 50 milionů €. Spolupráce bude výhodná i při vývoji nových technologií.

Skupina Benq dosáhla v roce 2004 příjmů 10,8 miliardy USD. Siemens vykázal v roce 2004 tržby 75,2 miliardy €.

Co bude do budoucna se značkou Siemens, zatím není jisté. Předpokládá se, že během pěti let dojde k nahrazení mobilů Siemens mobily Benq. Hlavní důsledek obchodu ale vidím v expandování firmy Benq na silný evropský trh.

Další zdroje

Jablotron Maximobil má konkurenci - GE 23318

O mobilním telefonu Maximobil české firmy Jablotron jste jistě již slyšeli. V poslední době se však objevila konkurence v podobě přístroje GE 23318

Náhled obrázku: GE 23318

Firma GE, která za přístrojem stojí, zřejmě vytušila tržní potenciál stolních telefonů a uvedla na trh svoje řešení v podobě přístroje GE 23318. Má být jednodušší na ovládání a s cenou o tisíc korun levnější (kolem 4000 Kč) než Jablotron může přesvědčit nejednoho seniora, ale nejen jeho - sám mám o podobný přístroj zájem, neboť jistě může tvořit zajímavý doplněk mého pracovního stolu

Mobil má ovšem oproti konkurenci mnoho nevýhod, které dost dobře nechápu. Chybí mu podsvícení, má jen anglické ovládání (což mi sice vůbec nevadí, ale mnohé seniory to může odradit), tlačítka se mi také zdají malá. Jako největší nevýhodu vidím nenabíjecí baterie. I když telefon je určitě primárně určen na stůl, nedobíjecí baterie jeho mobilitu značně snižují. Na druhou stranu podpora SMS potěší, design se mi také líbí.

I když přístroj asi nezaujme většinu mobilní populace, pro určitou část obyvatel jistě může být zajímavým technologickým doplňkem.

Blog o programování symbian series s60

Na http://www.sciabarra.com/blog/ se objevil velmi zajímavý blog o programování pro mobilní telefony vybavené systémem symbian series s60.

Doporučuji pročíst. Ti, kteří se symbianu zatím báli, v něm naleznou mnoho zajímavého pro programování pro tuto stále více se prosazující platformu. Podmínkou je alespoň částečná znalost angličtiny a slušná znalost programování v c++.

Sám autor Michele Sciabarrà jej popisuje takto:

A tutorial on Symbian C++ programming from a professional instructor, written as a blog.

Až bude čas, rozhodně i já chci trochu začít psát o oblíbeném symbianu, takže je na co se těšit.

Siemens končí s mobily

Když se mi v RSS čtečce objevila zpráva, že Siemens končí s výrobou mobilů, nevěřil jsem vlastním očím a říkal si, že drbárny už došli i na The Register, kde článek vyšel.

Alespoň základy angličtiny snad ovládám, přesto jsem si uvedený článek přečetl dvakrát. Utvrzen jsem byl až na webu Mobilmanie, kde psali to samé.

Když se řekne Siemens, v drtivé většině obyvatelstva (včetně mě) se vybaví mobilní telefony. Siemens ale na mobilech ztratil v posledním roce 2004 neuvěřitelných 140 mil EUR, což pro mě bylo překvapující. S mobilními telefony jsem nějaký čas obchodoval a proto vím, že Siemensy jsou velmi dobré, jednoduché, a co se upgradu softwarového vybavení (firmwaru) týče, nemají konkurenci.

Zatím ale samozřejmě není nic jisté. Divize možná bude prodána někomu jinému, či prostě zrušena.

A můj názor na ztrátovost firmy (přesněji pouze jedné divize)? Myslím si, že je to jen a pouze důsledek špatného marketingového plánu firmy. Narozdíl od Nokie, která do reklamy vkládá nemalé peníze, Siemens jen přihlíží a pro prodej nedělá prakticky nic. Vždyť jen v Čechách jsou reklamy na Nokie všude, trochu se snaží LG, Siemens vůbec žádné reklamy snad ani nemá.

Slyšel jsem i mnoho názorů, že mobily od Siemens jsou špatné a nekvalitní, ale vybavení Siemensu v mnohém několikanásobně předčí novinky od Nokií, kde v jedné je MP3 přehrávač, v jiné rádio, a doslova ta umí to a ta zas tohle, ale ani jedna neumí všechno ;) Divím se, že nevyužili velmi levný (kolem 7000 Kč) a druhý nejlepší telefon na trhu Siemens SX1 a neudělali pořádnou kampaň na tento telefon, který umí vše a přesto je rok starý :)

Jediné co z toho všeho plyne je to, že sebelepší produkt bez kvalitního marketingu nemá cenu vůbec dělat a předběhne vás každý, kdo jen trochu síly marketingu využívá (a to i přesto, že jeho produkt je horší).

0 1