Hlavní strana | Wap | Rss | Kontakt | PetrHeller.info

Melodie a java hry v novém!

Portál Na-mobil.cz, kterému dodáváme technologie a zajišťujeme masivní propagaci na Internetu, přešel do další fáze svého vývoje.

Posledních cca pět měsíců jsme připravovali novou platformu pro prodej mobilní zábavy (melodie, tapety, java hry). Cílem nové podoby prezentace je maximální přehlednost a použitelnost. Součástí portálů jsou i další funkce, na kterých se nyní pracuje - diskuse, ankety, registrace uživatelů apod. Do stávajícího řešení jsme totiž integrovali modulový systém, který se nám tolik osvědčil v našem redakčním systému. Jako přidaná hodnota pro návštěvníky je také integrováno odesílání SMS zdarma.

Mezi hlavní portfolio portálu Na-mobil.cz je distribuce tohoto mobilního obsahu:

Nechybí ale samozřejmě ani loga či reálné melodie. Celkem si můžete vybírat z téměř 18000 položek mobilního obsahu. Portál Na-mobil.cz měl zatím největší návštěvnost 5942 návštěvníků za den a zařadil se tak mezi největší portály svého druhu u nás.

Mobilní obsah je dnes na vzestupu, můžete si přečíst můj dřívější článek Hry, loga a melodie na mobil - zlatý důl. A když už jsme u světa mobilního obsahu, tak mám pro zájemce pozvánku na konferenci Mobile Content World 2006, která se koná 19. - 21. září 2006 v Londýně. Diskutovat se bude o současných trendech v mobilních komunikacích, ale i o budoucí podobě mobilní zábavy.

GPRS konfigurátor pro Siemens SX1

Po nedávné špičkové reklamaci svého mobilního telefonu jsem chtěl obnovit kontakty z internetové zálohy. Ejhle, původní konfigurační stránky na oficiálních stránkách siemens.com zmizely.

Samozřejmě vše souvisí s fůzi s Benq. Naštěstí po pár minutách hledání na internetu, jsem zjistil, že servis pro mobilní telefony Siemens byl přesunut na novou adresu. Bylo již otázkou několika minut, než jsem objevil i hledaný konfigurátor na GRPS, MMS a Wap.

Na zálohování používám skvělou službu Mobical.net. A právě kvůli ní jsem potřeboval připojení přes GPRS zprovoznit co nejdříve.

Siemens-Benq a špičková reklamace

Mobilní telefony Siemens mnoho lidí označuje za nekvalitní a poruchové kousky a případné reklamace jsou prý neúspěšné. Na vlastní kůži jsem si ověřil, zda jsou tyto řeči pravdivé.

Již rok vlastním mobilní telefon Siemens SX1 a i když rozhodně neprodělává žádné pády do louže, musím říci, že ho jako firemní mobil používám skutečně při všech příležitostech. Nedivím se tedy, že došlo k poruše. Reproduktor přestal vyzvánět a i přídavná sluchátka se odmlčela.

Bylo mi jasné, že si nyní budu muset projít procesem reklamace. Alespoň si ověřím, zda to, co se o Siemensu říká, je pravda či ne. Na reklamačním listě jsem našel kontakt na české zastoupení a na uvedené číslo zavolal. Příjemný hlas operátorky, který se ozval během několika sekund, mi sám nabídl možnost poslání mobilu na reklamaci přes službu PPL. Zítřejší den (ve středu) již v domluveném čase u dveří zvonila zásilková služba, která si telefon odvezla. Věděl jsem, že lhůta na reklamaci je jeden měsíc, tak jsem se ani neptal, kdy telefon přivezou zpět a doufal, že tento termín stihnou.

Následující týden v úterý mě opět volala zásilková služba, jestli mi nemůže někdy zastihnout, že již veze telefon zpět. Čtvrtý pracovní den od odvezení jsem měl již telefon doma, opravy a doprava byly samozřejmě zdarma. Reproduktor v telefonu byl úspěšně vyměněn a sluchátka nahrazená novějším modelem. Úspěšně vyřízenou reklamaci do čtyř pracovních dní považuji skutečně za nadstandardní servis.

To, že vznikne chyba a produkt se v záruční době poškodí, považuji za zcela normální věc. Kvalitu firmy ale hodnotím podle toho, jak rychle a kvalitně svoji chybu napraví. V tomto případě mě skutečně firma Siemens-Benq velmi příjmeně překvapila. Když jsem před skoro rokem v článku Siemens a Benq - co mají společného? Ted už hodně! informoval o fůzi mobilní divize Siemens Mobile a asijské společnosti Benq, samozřejmě jsem doufal, že kvalita služeb stoupne. Naštěstí se tak stalo a já jsem si potvrdil, že negativní řeči ohledně nekvalitní reklamace mobilů značky Siemens jsou pouhé lži.

Volání zdarma přes Skype na mobilu!

Již dávno jsem v článku Hry, loga a melodie na mobil - zlatý důl psal, že se blíží doba, kdy volání bude zdarma. Tato doba je tady!

Server Allaboutsymbian.com dnes zveřejnil informaci o připravované verzi Skype určené pro mobilní telefony s operačním systémem Symbian S60. Samotný Skype je nyní dostupný zdarma pro PC, stejné to bude pro mobilní telefony. Volání v rámci sítě Skype je taktéž zdarma. Se službou Skype Out můžete za velmi nízký poplatek volat i do normálních sítí pod svým číslem, které si necháte přidělit.

Vývoj je ve stádiu alfa verze. Neoficiální zdroje mluví o možnosti stažení této verze přes IRC (SKYPE.IM.Alpha.v0.19.S60.OS7.HunterX.BWOPDA.zip)

(via Mobilmania)

Historie Oskara

Je zbytečné vám říkat, že prvního února nahradil Oskar Vodafone. Již dříve jsem chtěl napsat článek s historií tohoto nejmladšího operátora, dnes mi předběhla Mobilmania.

Ve dvoudílném článku se dozvíte historii od založení firmy Český mobil kanadskou společností TIW a Investiční a Poštovní bankou až k samotnému prodeji anglickému koncernu Vodafone. Článek rozhodně stojí za přečtení.

Balík 250 SMS za 50Kč!

Po příchodu přenositelnosti mobilních čísel nenechává Eurotel nic náhodě a nové potencionální zákazníky se snaží nalákat novým předplaceným tarifem Special GO s balíkem 250 SMS za 50Kč

Podrobné informace naleznete na stránkách operátora. Normální SMS přijde na 3,30 Kč, minuta volání 5,50 Kč. Po aktivaci balíčku (50Kč) ale máte nárok na 250 SMS do vlastní sítě v průběhu sedmi dní od aktivace. Cena za jednu SMS je tedy velmi zajímavých 20h. Pokud máte kladný kredit, tak se balíček každý týden automaticky obnovuje. Na tarif je možno přejít do konce února 2006.

Přenositelnost mobilních čísel - podmínky uvedeny

Na Mobilmanii vyšla zajímavá bleskovka, která by mohla zajímat všechny majitele mobilnich telefonu (což už je dneska podle statistik 100% národa :) ).

Bleskovka podrobně shrnuje podmínky pro přenositelnost mobilních čísel mezi našimi operátory. Upozorním ješte na druhou část článku, kde si můžete přečíst i o cenách za přenesení čísla a velmi zajímavé jsou i popisy akčních bonusů, které jednotliví operátoři připravili pro nově přestoupivší zákazníky.

Doplněno: Přečtete si i článek Odpovědi na všechny otázky, kde naleznete shrnutí základních informaci o přenositelnosti mobilních čísel.

Viphone - první virtuální mobilní operátor v ČR

Dnes na Mobilmanii byla zajímavá bleskovka poukazující na tiskovou zprávu společnosti Unien Communications a.s., která v průběhu tohoto roku hodlá zprovoznit první virtuální mobilní síť v ČR.

Tiskovou zprávu si můžete přečíst na webu firmy. Výkonný ředitel společnosti Otakar Seďa poukazuje na dobrou pozici na českém trhu a poukazuje na liberalizaci jako dobrém předpokladu vstupu:

Právě probíhající liberalizace mobilního telekomunikačního trhu a zavedení přenositelnosti mobilních čísel umožňuje vstup nových hráčů. Větší konkurence obvykle přináší i širší nabídku. My se budeme soustřeďovat nejen na nižší cenu, ale také na velmi přesně cílenou nabídku. Nový přístup k potřebám zákazníků bude vycházet z principu spojení několika dosud oddělených služeb.

Unien Communications a.s. si pro službu Viphone zarezervovala 200000 mobilních čísel. Vzhledem k tomu, že zatim vice informací společnost nezveřejnila, můžeme se jen dohadovat nad jejími přesnými záměry. Virtuální operátoři využívají infrastrukturu již stávajících, "plnohodnotných", operátorů, od kterých si pronajímají technologické zázemí. U nás jde o novinku, v Evropě již figuruje cca 200 virtuálních mobilních operátorů.

Pokud se chcete o virtuálních operátorech přečíst více, doporučuji článek Vše, co jste si přáli vědět o virtuálních operátorech v magazínu Mobil.cz

SMS zdarma na Oskar v novém

!!! Pokud chcete SMS zdarma na Oskar, přejděte na server SMS zdarma na Oskar !!!.

Oskar dnes změnil svoji webovou SMS bránu. Důsledkem toho byla nefunkčnost většiny stránek na internetu, které ji používaly a nabízely SMS zdarma na Oskar.

Na webu Na-mobil.cz, na kterém nyní pracujeme, jsme právě takovou bránu používali. Jakmile jsme zjistili problém, ihned jsem použil bránu novou, která již funguje. SMS zdarma na Oskar tedy již běží, i když vše je pouze provizorní a časem chci tuto bránu předělat, aby lépe zapadla do designu webu.

Přesné důvody změny nechápu. Oskar tak svoji SMS bránu nečiní tak přehlednou jako doposud a SMS zdarma se tudíž z mnoha stránek bude špatně odesílat. Nevím, zda je to záměr Oskara. Nicméně je možné, že tato změna je prostě jen důsledkem nového webu Oskara. V každém případě, odesílání SMS zdarma na Oskar je nyní těžší.

Big Brother: Velký bratr na mobilu!

Soutěž Big Brother (Velký bratr) jistě není třeba představovat. Víte ale o tom, že pomocí mobilu vám Velký bratr může dělat celkem příjemnou (ale bohužel i celkem nákladnou) společnost?

O standartním hlasování v soutěži Big Brother jistě víte - odešlete SMS na číslo 906 06 09 ve tvaru B ČísloSoutěžícího. Mnohem zajímavější jsou ale další možnosti, jak můžete soutěž Velký Bratr sledovat a ovlivňovat. Pěkný přehled možností můžete nalézt v článku na Mobilmanii.

Vzkazy Big Brotherovi

Soutěž Big Brother nabízí zanechání vzkazu, který se následně bude číst během vysílání soutěže Velký Bratr každý den. Textovka má tvar BC text vzkazu odeslaná na 909 06 09. Cena jedné SMS zprávy je 9 Kč.

Stejně jako můžete zanechat sms celému světu, můžete odeslat SMS i jednotlivému soutěžícímu soutěže Velký Bratr. Stačí, když odešlete vzkaz ve tvaru B text vzkazu. Po skončení soutěže pravděpodobně Velký bratr předá vzkazy soutěžícím.

Velký bratr 24 hodin denně

Většina z vás, než aby utrácela peníze za drahé vzkazy, si jistě mnohem raději zaplatí možnost sledovat dění v domě Velkého bratra. K tomu vám Big Brother přináší mnoho zajímavých možností.

Aktivační SMSku pro zasílání důležitých událostí v domě Velkého bratra odešlete na číslo 900 06 30 ve tvaru BI. Aktivace vás přijde na 30 Kč a každá přijatá informační SMS vás bude stát "jen" 6 Kč.

Úplně nejzajímavější služba vás ale čeká, pokud zavoláte na číslo 906 340 920 a následně zvolíte číslo soutěžícího. Velký bratr vás napojí na mikrofon zvoleného soutěžícího, kterého můžete v klidu a pohodlí špehovat. Každá minuta je zpoplatněna 34 korunami, což vás může odradit.

Pořadatelé soutěže Big Brother (Velký bratr) připravili pro diváky jistě mnoho zábavných doplňků, nicméně díky nevyvážené cenové politice se obávám, že příliš mnoho lidí tyto nadstandartní služby Velkého bratra nevyužije. To si raději koupí levné melodie, hry či loga na mobil nebo odešle SMS zdarma svým přátelům a blízkým.

0 1