Hlavní strana | Wap | Rss | Kontakt | PetrHeller.info

Sklik - největší PPC událost roku

Nový PPC reklamní systém Sklik.cz, který zavádí na četná přání inzerentů náš největší portál Seznam.cz, byl dnes oficiálně spuštěn pro veřejné testování. Pokud znáte reklamní systém AdWords od Google, budete se v Skliku cítit jako doma, ovládání a základní vlastnosti systému jsou totiž velmi podobné.

Inzeráty se zatím objevují na druhé a každé další stránce výsledků zcela dole pod přirozenými výsledky, očekávám ale, že se stav do budoucna jistě změní. Zatím můžete vidět hlavně reklamy inzerentů, kteří byli pozváni do neveřejného testování již dříve - internetové obchody Internet Mall, cestovní agentura Invia či některé další známé obchody.

Platby probíhají přes Peněženku, minimálni cena za proklik (CPC) je u Skliku nastavena na slušných 20 haléřů. Inzeráty se zobrazují podle standartního modelu známého z Adwords - pozice tedy záleží na míře prokliků (CTR) a nabídnuté maximální ceny. Seznam má určitě tu výhodu, že je schopen inzeráty nabídnout mnohem většímu okruhu lidí s trochu jiným profilem než Adwords. Optimalizace kampaní pro maximální návratnost investic (ROI) z PPC kampaní je tedy minimálně stejně důležitá pro Sklik jako u Adwords.

Sklik vyvinula společnost Jyxo s.r.o, provozovatel známého vyhledávače Jyxo.cz a technický partner Seznam.cz.