IT Webzine (C) Petr Heller

Google.cz vlastní Google!

Ve světě vyhledávačů se čas od času objeví událost, která může mít na internetový byznys velký dopad. Naposledy se tak stalo 10. srpna 2006, kdy doménu google.cz získal nový vlastník - Google Inc.

DNS záznamy sice stále směřují na současného spekulanta, kterým je Tomáš Schel, nicméně očekávám, že během několika měsíců dojde ke spuštění české mutace Googlu. Google.com tak bude moci sloužit na globální vyhledávání podobně, jako je tomu u většiny zemí, kde má Google svoji mutaci.

Drtivou jedničkou na poli vyhledávačů je dnes Seznam.cz s podílem cca 50%. Google se držel s podílem cca 30% na druhém místě. Koupí domény google.cz se podíly do budoucna mohou trochu změnit. Čeští uživatelé jsou na doménu .cz zvyklí. Na druhou stranu je třeba dodat, že pozice Seznamu je zde maximálně zakořeněná - vlastní emailové služby, komunitní servery či zpravodajské magazíny. Společnost Google dokonce nemá u nás ani regionální pobočku, která by se mohla starat o propagaci svého vyhledávače (možná právě kvůli silné pozici Seznamu).

Úterý 15. srpna 2006 | 16:09:37 | Petr Heller | Komentáře:17285 | Počítače, IT