Hlavní strana | Wap | Rss | Kontakt | PetrHeller.info

Google Sitemaps - skutečná spása?

Google před několika dny spustil betaverzi svého nového nástroje pro webmastery, Google Sitemaps.

Hlavním účelem Google Sitemaps je vytvoření XML dokumentu, kde Google nalezne seznam stránek na vašem webu s informacemi o pravidelnosti aktualizace a důležitosti jednotlivých stránek.

Já ale z Google Sitemaps nijak zvláště nadšený rozhodně nejsem. Google Sitemaps považuji pouze za další snahu Googlu přenést část své práce na bedra programátorů. Připadá mi to podobné, jako když před několika měsíci začal brát v úvahu atribut rel='nofollow' kvůli "zamezení spamování odkazy".

V dohledné době stejně dojde ke spamování takto vytvořených sitemaps a Google bude muset chtě nechtě těmto souborům přiřadit stále menší a menší váhu.

Pokud máte navíc dobře vytvořený a indexovaný web, žádné Google Sitemaps nepotřebujete. Google začíná stále více opouštět heslo "Co je dobré pro uživatele, je dobré i pro vyhledávače" a drží se hesla "Co je dobré pro mě, je dobré pro všechny."

Obávám se, že zanedlouho přijde doba, kdy Google bude chtít i po webmasterech, aby část crawlování a indexování přenechali na svých serverech výměnou za "kvalitnější výsledky".

Odkazy