Hlavní strana | Wap | Rss | Kontakt | PetrHeller.info

Anonymizery - velký přehled

Velký přehled anonymizerů přináší server Lupa.cz. V prvním díle najdete anonymizery, které si nainstalujete na váš počítač a oni již automaticky mění header hlavičky, připojují se na vzdálené proxy apod. V druhém článku pro změnu najdete online anonymizery.

Já jsem doplním, že můj favorit mezi internetovými anonymizery je online služba Anonymizer.com , která je i v článcích hodnocena jeko velmi dobrá.

Služby PC Privacy Test nebo Proxy Judge Test na serveru 2Privacy.com vám ukáží, co vše si může vzdálený server o vás zjistit. Na první pohled mě zaujal výpis pevných disků z mého počítače a DVD v mechanice včetně jejich velikostí.

V duchu těchto článků mě napadá tak trochu filozofická otázka ohledně užitečnosti anonymizerů. Já sám si ani nepamatuji, kdy jsem se pod rouškou anonymizerů skrýval (vynechme zkoušení testovaných služeb). Předpokládám, že většina uživatelů ani netuší, že svoje IP adresy se stejně uchovávají v cache serveru, takže si myslim, že pokud někdo bude chtit zjistit skutečnou identitu, např. v případě internetového zločinu, dříve nebo později ji zjistí. Internetoví zločinci používají zcela jiné techniky ;)