Hlavní strana | Wap | Rss | Kontakt | PetrHeller.info

Adwords hledí na kvalitu landing page

Na weblogu Inside Adwords se dnes objevil spot Landing page quality update, jehož obsahem jsou velmi zajímavé informace hovořící o hodnocení tzv. landing page, neboli stránky, která se zobrazí po kliknutí na reklamní inzerát.

Co to v praxi znamená? Do dnešní doby byla pozice inzerátu vypočítávána převážně ze součinu počtu kliknutí (tzv. CTR) a nabídnuté ceny. To se nyní razantně mění, neboť do hry vstupuje i kvalita inzerované stránky. A to dost podstatně - špatným stránkám se zvedá cena za proklik! Nový způsob řazení se začínal testovat již v prosinci 2006, skutečný vliv ale začíná mít až tento týden.

Nejen inzerenti ale pocítí vliv nového algoritmu. Vrásky na čele přinese i mnoha webmasterům, kteří těžili ze systému Google Adsense. Google hodnotí kvalitu stránky, kde je inzerát Adsense umístěn a pokud stránka není kvalitní, klesá provize webmasterovi. Má to být ochrana proti tzv. made for AdSense stránkám, které neslouží k ničemu jinému, než k pouhému zobrazování reklamy Adsense.

Jak ale udělat stránky, které Google vyhodnotí jako kvalitní? Google algoritmy hodnotící kvalitu stránek používá již od svého spuštění a podle nich třídí výsledky. Kvalitní stránky jsou na prvních pozicích. Pokud tedy znáte podrobně problematiku optimalizace pro vyhledávače (SEO) a vhodně ji aplikujete na svých stránkách, budete ve výsledku platit i méně za PPC kampaně. Znamená to tedy, že SEO již nepomáhá pouze v přirozených výsledcích, ale začíná hrát významnou roli i v PPC kampaních. Více na ClickZ.

Do budoucna jen skutečně velmi dobře udělané weby budou nejen těžit z dobrých pozic ve vyhledávačích, ale i méně zaplatí za PPC kampaně a v neposlední řadě majitelé takto kvalitních stránek dostanou větší provize z reklamy na svých stránkách.